Dačická muzejní noc

VI. Dačická muzejní noc

21. května 2011


V sobotu 21. května 2011 proběhla v dačickém muzeu již šestá „muzejní noc“. Škoda, že jsme nemohli poručit počasí, aby se umoudřilo a umožnilo vzlet balónu pana Daňhela v zámeckém parku.
Určitě se najde jiná příležitost.

I dobové tance ve stylu dvorské renesance jsme museli přemístit z nádvoří zámku do prostor schodišťové haly (za rychlou „mokrou“ variantu a ochotu děkujeme státnímu zámku). Každopádně vystoupení skupiny historických tanců Calyculus z J. Hradce bylo velice příjemným zpestřením programu. Historický tanec jsme dosud neměli v muzeu nikdy zastoupený.

Kromě dvorských tanců předvedlo pět tanečnic i lidové renesanční tance, které byly pro diváka ještě lepší podívanou pro svou hravost a rozvernost.
Byly součástí komentovaných prohlídek expozic ve druhém patře muzea.
V I. patře si mohli návštěvníci prohlédnout výstavu historických kočárků, expozici kostky cukru, k tomu si vyplnit malé kvízy.
Mohli i posedět u malé muzejní videotéky.
Odhadem se přišlo podívat a zúčastnilo se všech akcí kolem 200 návštěvníků.


Stejně jako v předchozích letech byla Dačická muzejní noc součástí Festivalu muzejních nocí, pořádaného Asociací muzeí a galerií ČR v roce 2011.

Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc Dačická muzejní noc