Olga Volfová - "POEMILA"

obrázek - Olga Volfová
Dačické muzeum a galerie přinese svým návštěvníkům od 19.října další zajímavou nabídku obrazů, tentokrát z dílny výtvarnice Olgy Volfové, která se představí cyklem s názvem POEMILA.

Velkou inspirací pro tento cyklus olejomaleb se Volfové stala především hudba skladatele a klavírního improvizátora Jiřího Pazoura a basklarinetisty Petra Valáška, kteří společně natočili spontánní hudební imprese a světlo světa tak spatřila CD nahrávka nazvaná "Veršování".
Při poslechu těchto hudebních impresí, nebo lépe řečeno nálad, vzniklo zajímavé spojení dvou uměleckých oborů, které odedávna patří k sobě - hudebního a výtvarného.
Vzácná harmonie impresivních skladeb napomohla otevřít brány niterných barevných kompozic jednotlivých obrazů, z nichž každý nabízí pohled do imaginárního poetického světa Volfové a každý je svým způsobem originál, i když ve skutečnosti se vzájemně doplňují a vytvářejí jednotný celek.

Výstava bude slavnostně zahájena v sobotu 19.října 2013
v 16:00 hodin

O hudební doprovod vernisáže se postará hudební skladatel a klavírista Jiří Pazour


Olga Volfová se narodila v roce 1977 v Písku, kde také vystudovala soukromou výtvarnou školu obor textilní a oděvní návrhářství a výtvarnictví u prof. Marty Taberi a prof. Michala Jakeše. Pedagogické studium absolvovala na VŠ J. A. Komenského v Praze. Do roku 2008 působila v Litovli. Tam založila v roce 2006 soukromý výtvarný atelier, kde se převážně věnovala přípravě studentů na umělecké školy. V současné době žije na jindřichohradecku a umělecky působí též v Praze. Vyučuje kresbě, malbě a textilním technikám. Je organizátorka malířských plenérů a výstav. Pravidelně se zúčastňuje mezinárodních malířských plenérů například v polské Wieliczce, dále v polském Mikolowě „Imprese Mikolowskije“. Svou práci prezentuje na výstavách doma i v zahraničí.

Olga Volfová - POEMILA

Vernisáž výstavy obrazů POEMILA Olgy Volfové byla skvělým zážitkem díky účasti hudebního skladatele a klavíristy Jiřího Pazoura, který mistrně předvedl několik skladeb ve výborné improvizaci.

POEMILA - vernisáž výstavy