Křest VII. Dačického vlastivědného sborníku

Muzejní čtvrtek 28. listopadu v 17:30 hodin

Za účasti autorů, spojeno s autogramiádou. Možnost zakoupení knihy přímo na místě.

Křtiny v muzeu

Ano, v dačickém muzeu se skutečně křtilo a samotný křest proběhl ve čtvrtek 28. listopadu 2013 v rámci „muzejního čtvrtku“, který pořádal Spolek přátel muzea v Dačicích. Naskytla se totiž mimořádná příležitost. Opět po dvou letech pokřtít další číslo Dačického vlastivědného sborníku, v pořadí již číslo sedmé. Za kmotra byl přímo pan starosta města Ing. Vlastimil Štěpán. Křtu byli účastni autoři, kteří do knihy přispěli svými články, zprávami, a dále řada čtenářů nejen z Dačic, ale i z okolí, kteří sledují všechny novinky regionální literatury a doplňují si knihovničku.

Autorů se sešlo tentokrát skutečně hodně – čtrnáct, a to ještě nebyli všichni. Svědčí to o tom, že okruh těch, kteří mají zájem přispět do sborníku, se zdárně rozšiřuje, a také o tom, že obsah sborníku je dostatečně pestrý a zajímavý. Předsedkyně Spolku přátel muzea v Dačicích PhDr. Jana Bisová nejdříve představila nové číslo sborníku i jednotlivé autory. Poté proběhl samotný křest, kdy pan starosta tradičními kostičkami cukru přivítal na svět sedmé číslo Dačického vlastivědného sborníku a popřál mu celou řadu spokojených čtenářů. Následovala autogramiáda, kdy si mohli všichni nechat podepsat přítomnými autory novou knihu.


Pokud si chcete doplnit svou knihovnu o další titul mapující historii i současnost regionu Dačicka, můžete si knihu zakoupit v Dačicích přímo v muzeu nebo v informačním středisku na staré radnici, dále v Knihkupectví L. Hejla a v Knihkupectví F. Procházky.
V Jemnici je k dostání na informačním středisku, stejně jako ve Slavonicích a v Telči. Cena knihy je 220,- Kč.