Vánoční výstava

Vánoční výstava Tradiční vánoční výstavu u nás v muzeu zahájilo na první neděli adventní 1. prosince 2013 vystoupení dětí z Mateřské školy v Sokolské ulici a z I. třídy ZŠ Komenského. Výstava byla připravena z prací tvůrců z řad dospělých i dětí a přinesla opět spoustu nápadů, použití různých materiálů, technik.
Obdivujeme, kde všichni berou inspiraci.
Opět se krásnými paličkovanými dílky představila paní Helena Chalupská z Telče, Iva Dědková z Budče svými známými perníky, poprvé vystavovala práce ze dřeva a mezi tím i krásný dřevěný betlém paní Jaroslava Florianová, svá díla z patchworku ukázala Dana Krtková z Dačic i další tvůrkyně z výtvarné dílny v Zahrádkách u Studené. Vánoční vazby poprvé vystavila i Zdeňka Marková z Kostelní Myslové.
Krásné zákoutí výstavy opět připravil keramický kroužek Domu dětí a mládeže v Dačicích. Tentokráte s výstižným názvem „Pod křídly andělů“.
Letos jsme byli zároveň nadšeni pracemi dětí jak z MŠ, tak ze ZŠ v ul. Neulingerova a hlavně z obou základních škol v ul. Komenského a B. Němcové. Vtipné, nápadité práce – veliký betlém z pet lahví, „ozdoby, které sluší Dačicím“, Dačice v zimě, zimní stromy, nástěnné betlémy, na kterých pracovaly celé třídy, masopust v Dačicích aj.

Moc všem, kteří nám na výstavu přispěli, děkujeme. Výstava je otevřena do 30. prosince 2013.