Vlastimil Sítař – fotografie
Rudolf Procházka – plastiky

Výstava dačických rodáků

Slavnostní zahájení v neděli 2. března 2014 ve 14. hodin

Výstava potrvá do 30. března


Vlastimil Sítař Vlastimil Sítař bydlí již od roku 1979 v Jindřichově Hradci. Ale v Dačicích se v roce 1954 narodil, zde studoval na gymnáziu. Datum narození prozrazuje, že tato výstava bude připravena k jeho životnímu jubileu. Profesí soudce se vlastně již od svých čtyřiadvaceti let věnuje fotografování, z toho v posledních letech, od roku 2008 v digitální podobě. Již třicet let je členem jindřichohradecké fotografické skupiny FOKUS. V posledních pěti letech hodně vystavoval v různých galeriích v J. Hradci, Českém Krumlově, Slavonicích, v Kamenici nad Lipou, Žirovnici. Letos ho kromě výstavy u nás v Dačicích čeká i výstava v Pelhřimově. V Dačicích se spolu s Rudou Procházkou představí již potřetí.
Vlasta Sítař zachycuje přírodní motivy, artefakty i architekturu. V posledních letech však více preferuje živou fotografii – s lidmi, sportem … To především díky účasti na projektu „Stories“, organizovaném Muzeem fotografie v J. Hradci.
Pro dačickou výstavu si připravil rozsáhlý masopustní cyklus, který vznikal postupně v letech 2009 – 2013 v Telči, Dačicích, J, Hradci, Otíně, N. Bystřici, Č. Rudolci, Stranné u Žirovnice, ale i Nových Hradech a Ševětíně, Doudlebech a na Veselém kopci u Hlinska. Takže máme se na co těšit.


Vlastimil Sítař - fotografieRudolf Procházka Sochař a řezbář Rudolf Procházka se narodil v roce 1958 v Dačicích.
Jeho oblíbeným materiálem je dřevo, z něhož vytváří plastiky a skulptury jak do interiérů tak do exteriérů.
Je autorem více než 200 soch.
Spolupořádá každoroční sochařsko-řezbářská sympozia v Písečném a v Dačicích.
A z Dačické řežby ho všichni především známe.
Ale s jeho sochami jsme se již setkali dvakrát i v dačické galerii a právě spolu s Vlastou Sítařem se vždy doplňují.
Rudolf Procházka absolvoval 8 společných výstav v České republice a v Rakousku, jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách nejen v ČR, ale i v Polsku, Rakousku, Švýcarsku a Německu.


Rudolf Procházka - plastiky, řezbySlavnostní zahájení výstavy proběhne v neděli 2. března 2014 ve 14 hodin a z hlediska tématu výstavy - tedy její fotografické části, bude toto zahájení skutečně ladit s koncem masopustního období u nás.


Vlastimil Sítař a Rudolf Procházka Vlastimil Sítař a Rudolf Procházka
Vlastimil Sítař & Rudolf Procházka