Pojďte na houby!

Houby, jak je neznáte, ve fotografiích Jiřího Nováka

Od 1. července do 31. srpna 2014

Výstavní chodba muzea

Pojďte na houby!

PÁR SLOV O AUTOPORTRÉTU:

Světlo světa jsem spatřil ve zdejší porodnici před 53 lety. Dětství prožíval v Nových Sadech a základní školu v Písečné nad Dyjí, 2. Stupeň ve Slavonicích. Léta učňovská v Sezimově Ústí (chemik – vláknař). V současné době bydlím ve Valašském Meziříčí, ženatý, 1 dcera.
Fotografování se věnuji už dlouho. Amatérskému houbaření též. V obojím více méně samouk. Spojit tyto dva koníčky tak nějak do jednoho mne napadlo až s nákupem digitálního foto-aparátu před asi 6-ti lety. Tím zároveň vypukl i hlubší zájem o houby, protože když už jsem něco „vyblejskl“, tak jsem se snažil dopátrat, co to je. Někdy úspěšně, jindy dodnes nevím, co vlastně mám vyfoceného.
Co zde vidíte je část mých fotohoubovýsledků (jsem vázán možnostmi výstavních prostor a zároveň naráz vystavovat více jak 64 fotek hub by už mohlo být únavné). Snažil jsem se sem umístit fota hub pokud možno ze zdejšího okolí.

PS: Účelem této výstavy rozhodně není suplovat atlas(y) hub. Pro sběr ke konzumaci platí: „K jídlu sbíráme pouze houby, které bezpečně poznáme jako jedlé, či nám je bezpečně určí odborník (mykolog)“. V této souvislosti si dovolím dodat, že nejsem mykolog. Maximálně tak trochu lepší houbař.

Přeji vám krásný zážitek. V úctě - Jiří Novák