Vladimír Nosek – olejomalby a koláže
Stanislava Krninská - keramika

Jindřichohradečtí výtvarníci vystavují v dačickém muzeu a galerii

Slavnostní zahájení v neděli 7. září od 16 hodin Vladimír Nosek – olejomalby a koláže &
Stanislava Krninská - keramika

Hudební doprovod X-TET z J. Hradce

Výstava potrvá do 14. října 2014Jindřichohradecký výtvarník Vladimír Nosek (1959) představí po šesti letech v Městském muzeu a galerii v Dačicích průřez své tvorby v oblasti olejomaleb a koláží za poslední období. Spolu s ním vystavuje i keramička Stanislava Krninská.

Velikost výstavní plochy galerie umožní autorovi předložit návštěvníkům ucelený pohled na jeho výtvarnou tvorbu v posledních pěti letech – na olejomalbu a především koláž.
Koláž ve své klasické podobě nalézá i v dnešní době v podání Vladimíra Noska své kouzlo a originalitu, mnohdy lehce inklinuje k užité grafice, jindy zase k surrealistickým prvkům.
Na výstavě se objeví především koláže ze čtyř ucelených souborů s názvy: Nebe, peklo, ráj (2010-2013), Panoptikum (2012-2013), Ona (2013-2014) a Labyrint (2014).
Každý ze souborů má určitou výtvarnou linii, charakteristickou především střídáním a opakováním stejných prvků a barevných intonací, vyjadřující společnou myšlenku daného souboru.

Významným prvkem většiny olejomaleb je barevná střídmost, ucelená kompozice se smyslem pro detail. Některá díla až balancují na hranici černobílého zpracování.
Námětově se Vladimír Nosek pohybuje v širokém spektru od temných zákoutí až k aktu a zejména portrétům, které v posledním období v tvorbě autora převládají a tvoří podstatnou část vystavovaných děl v galerii.
Autor má za sebou celou řadu výstav po celé republice i v Rakousku. Průměrně připravuje kolem osmi výstav ročně.

Společně s Vladimírem Noskem představuje svou keramiku Stanislava Krninská, rovněž z Jindřichova Hradce. Oba výtvarníci se na společné výstavě setkali ve zdejší galerii právě před šesti lety.
Stanislava Krninská se keramice věnuje již více než třicet let.
Společně s manželem, akademickým sochařem Vladimírem Krninským, předvádí toto staré řemeslo na různých akcích, např. o adventu na zámku v Jindřichově Hradci apod.
Keramiku tvoří nepravidelně, ve volném čase, převážně na zakázku. Přesto má za sebou řadu výstav, např. v J. Hradci nebo Praze.

Výstava obou autorů bude slavnostně zahájena v neděli 7. září v 16 hodin. A můžeme se těšit i na hudební doprovod v podání vokální skupiny X-TET z J. Hradce, která se mimo jiné představila i na letošním ročníku dačického festivalu „Za dačickou kostku cukru.“
Výstava jindřichohradeckých výtvarníků