Lydie Šloufová
- TOULKY VYSOČINOU

Prodejní výstava představí krajinomalby (akvarely, kvaše, oleje) z širokého okolí Dačic
a tapiserie

Slavnostní zahájení 18. října v 16:00 hodin


Podzim v dačickém muzeu a galerii bude doprovázet další výtvarná výstava. Budeme se na ní toulat krajinou Vysočiny v díle paní Lydie Šloufové z Plzně (*1952). Lydie Šloufová je absolventkou Pedagogické fakulty v Plzni a řadu let působí jako učitelka výtvarného oddělení ZUŠ v Rokycanech a od roku 1992 na Církevním gymnáziu v Plzni. V roce 2006 se stala členkou Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti.

Proč toulky Vysočinou, když autorka žije v Plzni? Je to proto, že Lydie Šloufová má svůj druhý domov v nedaleké Velké Lhotě, kam stále jezdí v létě na chalupu a kde právě vzniká řada jejích prací z širokého okolí Dačicka. Na výstavě samotné bude vystaveno na šedesát obrazů s motivy Vysočiny a další budou k nahlédnutí v deskách. Pocházejí z okolí Dačic, Brandlína, Cizkrajova, Černíče, Dolních Němčic, Jemnice , Lipnice, Radlic, Starého Hobzí, Velké Lhoty a řady dalších míst. Autorka nachází motivy v krajině kolem a přenáší je do svých akvarelů, kvašů, či akvarelových kreseb. V menším počtu budou vystaveny i olejomalby.

Zajímavou součástí její tvorby jsou také tapiserie, které u nás nemáme tak často zastoupeny. Jedná se o techniku gobelínů a aradecorů, kterými se autorka zabývá již několik desítek let a vnáší do nich své osobité prvky a především v poslední době i prostorovost. Textilní tvorba ji oslovovala již od počátku, jako tkaní, drhání, voskovaná batika, ale nakonec dala přednost netkané tapiserii.

Nenechte si ujít prohlídku skutečně bohaté výstavy a poznání zajímavých technik tapiserií.
Výstava je prodejní a třeba vás osloví obrázkem, který pochází z vašeho okolí a známých míst.


Výstava potrvá do 23. listopadu 2014


Lydie Šloufová - Toulky Vysočinou


V sobotu 18. října byla v dačickém muzeu a galerii zahájena rozsáhlá prodejní výstava obrazů a tapiserií Lydie Šloufové, která často tvoří také v nedaleké Velké Lhotě.
Na výstavě je vystaveno na 100 akvarelů, olejomalby a tapiserie. Akvarely přibližují řadu hezkých míst z Dačic, okolí a jednotlivých obcí Dačicka i širší oblasti Vysočiny.