X. Vánoční jarmark

13. prosince 2015 od 10 do 16 hodin

V neděli 13. prosince proběhl na nádvoří dačického zámku, před zámkem i v obou patrech muzea jubilejní desátý vánoční jarmark. Jsme rádi, že se těší stálé pozornosti návštěvníků, kteří sem chodí nejen pokoupit drobné dárky, ale také popovídat si se známými, poslechnout vánoční hudbu, dát si punč či svařák a trochu si užít předvánoční atmosféru. Velké pilno měla letos v dětské dílně paní Jitka Vavrušková, která se s dcerou i manželem starala o děti, které si mohly vyrobit z bambulí sněhuláka nebo udělat vánoční přáníčko, případně nazdobit perníčky polevou nebo i obrázkem. Ty nám na jarmark pro děti zaslala až z Berlína dačická rodačka Alena Levine-Dvořáková. Určitě by měla radost, jak se obrázky líbily. Takže velké poděkování paní Aleně a především Vavruškovým!

O hudební doprovod jarmarku se opět postarali třemi vstupy koled a vánoční hudby dačičtí muzikanti z Hudby z Marsu Revajvl. Zajímavou novinkou a snad i pěknou podívanou byla ve 14 hodin módní přehlídka dobového oblečení pro chladné dny. Připravila ji paní Jaroslava Kliková z Telče s kolektivem děvčat a žen při Klubu telčských velocipedistů. S výborným komentářem nás provedla obdobím od secese až do 80. let minulého století.

Když jubilejní jarmark, tak také dosud nejvyšší počet zúčastněných prodejců a předvádějících – celkem 51.
Na jarmark se přišlo podívat 1 450 osob.

Děkuji Ing. Zdeňku Valentovi za propůjčení oveček, které na žádném jarmarku dosud nechyběly a které potěší především malé návštěvníky. Trošku nás letos ovečky pozlobily, když nám utíkaly za lepší pastvou v parku a pěkně nás prohnaly, ale vše naštěstí dobře dopadlo.

Já osobně chci poděkovat mým kolegyním v práci, rodinným příslušníkům a našim kamarádkám za obětavou pomoc při organizování jarmarku a správě státního zámku za propůjčení prostor pro samotný jarmark a vytvoření zázemí pro módní přehlídku.

Marie Kučerová


10. Vánoční jarmark