Adriana May-Zábranská: Všechny barvy podzimu

obrázek - Adriana May-Zábranská

Výstava fotografií

8. listopadu - 30. prosince 2015

Výstavní chodba muzea

Jana Adriana May-Zábranská
Na výstavní chodbě našeho muzea vznikla půvabná výstava s názvem Všechny barvy podzimu. Do 30. prosince zde vystavuje fotografie s podzimním laděním dačická rodačka Adriana May-Zábranská (nar. 1969).

Vystudovala Střední zemědělsko-technickou školu v Jindřichově Hradci. V současné době žije a pracuje v Dačicích. K fotografování se dostala přibližně před sedmi lety, víceméně náhodou. Chtěla svým zahraničním přátelům trochu přiblížit své rodné město a krajinu, kde žije.

Postupně se fotografování stalo jejím koníčkem. Začala se zapojovat i do různých akcí a soutěží. V roce 2013 vyhrála 3. místo v soutěži „Jihočeské babí léto očima čtenářů“ (MF Dnes). O rok později získala 2. místo v soutěži „Dačice v barvách podzimu“.

Následně absolvovala v Dačicích fotografický kurs pod vedením profesora J. Ptáčka z Královéhradecké fotografické konzervatoře.

Jak sama dodává:
Ačkoli se zdá, že podzim je moje nejoblíbenější období (svým způsobem ano, neboť skýtá nepřeberné množství rychle se měnících barev), miluji všechna roční období. Souznění s přírodou harmonizuje duši a je tím nejúčinnějším lékem na jakýkoli smutek, či depresi ...
Tímto souborem fotografií bych chtěla ukázat nejen pestrou paletu podzimních dnů, ale také kouzlo mého rodného kraje. Naprostá většina fotografií vznikla právě v okolí Dačic.

Výstavu si můžete prohlédnout od úterý do pátku 9-12, 13-16 hodin a o nedělích a svátcích odpoledne 13-16 hodin.
Na Štědrý den a na Silvestra je zavřeno.

Všechny barvy podzimu


Všechny barvy podzimu Všechny barvy podzimu Všechny barvy podzimu Všechny barvy podzimu Všechny barvy podzimu