Zlatý motýl před bouří

obrázek - Petr Vlach: Ovocné perseidy, akryl na plátně, 2013

Výstava obrazů Petra Vlacha
10. září - 9. října 2016

Slavnostní zahájení v sobotu 10. září v 15 hodin.
Hudební doprovod Telčské swingové trio.
Úvodní slovo Jan Dočekal.


Zlatý motýl před bouří
V sobotu 10. září 2016 v 15.00 hodin proběhne v Městském muzeu a galerii v Dačicích vernisáž výstavy obrazů Petra Vlacha nazvané Zlatý motýl před bouří.

Autor je členem Spolku výtvarných umělců Vysočiny v Jihlavě. K našim současným výtvarným umělcům se úspěšně přiřadil výstavou v galerii jihlavského Hotelu Gustav Mahler na podzim před dvěma roky. V zahraničí však spolehlivě budoval své umělecké již předtím. Dvě sezóny po sobě se zúčastnil jako jediný autor z České republiky mezinárodní výstavy Human Right v italském Roveretu. A v příštích dvou letech (2015 a 2016) porota této významné přehlídky soudobého umění zařadila jeho díla znovu.

Vlachovy obrazy nejsou jednoznačně konkrétní, neřadí se však ani k soudobé abstrakci. Jedná se o technicky náročné malby spojené ve vysokých reliéfech s materiálovými kompozicemi, jimž se říká asambláž. Autor uplatňuje řasené pomalované textilie, části oděvů, provazy, lana, papír, umělé kosti divokých zvířat apod. Je nepochybně odvážným malířským konstruktérem a myslitelem s dynamickým projevem rozvinutým do osobitých poloh. Hlásí se k odkazu tzv. nového realismu, jehož stoupenci byli před půl stoletím především tvůrci z Francie a Itálie.

Úvodní slovo na vernisáži výstavy Zlatý motýl před bouří v sobotu 10. září 2016 přednese kurátor výstavy, historik umění Jan Dočekal. Výstava bude přístupná do 9. října 2016 denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Jan Dočekal

Zlatý motýl před bouří


Stěhování obřího obrazu na výstavu
Zatím největší obraz, jaký byl kdy v naší galerii vystaven, bude k vidění na výstavě obrazů Petra Vlacha, která
bude zahájena v sobotu 10. září v 15 hodin

Stěhování obřího obrazu

Zlatý motýl před bouří Zlatý motýl před bouří