Kreslířovy tipy na výlety

obrázek - Jiří Albrecht

Výstava kreseb dačického výtvarníka Jiřího Albrechta
Slavnostní zahájení v neděli 16. října 2016 ve 14 hodin

Potrvá do 20. listopadu 2016Jak jinak nazvat výstavu dačického výtvarníka Jiřího Albrechta? Vždyť známe pod tímto názvem jeho první knihu, kde řadu svých kreseb publikoval a doplnil poutavým vyprávěním o kraji jihozápadní Moravy.
Do 20. listopadu vystavuje Jiří Albrecht v dačickém muzeu celkem 210 kreseb a dále 26 obrazů, které jsou prodejní.

Jiří Albrecht se narodil v roce 1948 v Dačicích a těm zůstal věrný s výjimkou pobytu v Šumperku (1976-1985) až dodnes. Zabývá se dlouhá léta kresbou i malbou, působil jako učitel výtvarné výchovy na Gymnáziu v Dačicích a všichni o něm vědí, že je zároveň velkým obdivovatelem železnice a všeho kolem vláčků.

Od roku 2001 začal systematicky mapovat Dačicko, zhruba v rozsahu bývalého dačického okresu. Vznikl nejen nespočet kreseb z těchto výprav, ale i zajímavé vyprávění. V roce 2004 vydal knihu „Kreslířovy tipy na výlety“, ve které uspořádal výsledky svého několikaletého putování městy a městečky, obcemi a krajem jihozápadní Moravy. Kniha se stala mimo jiné i dobrým průvodcem pro všechny, kdo chtěli poznat své nejbližší okolí a něco se o něm dozvědět. V roce 2007 následovala druhá kniha „Obrázky z jihozápadní Moravy“ a zatím poslední, třetí kniha, vyšla v roce 2015 s názvem „Poslouchej, v dálce již píská lokálka“.

A tak se opět po deseti letech, první výstava s názvem „Krajem, který máme rádi“ byla v roce 2006, můžete v dačickém muzeu setkat s tvorbou dačického malíře a kreslíře Jiřího Albrechta.

Výstava je doplněna i malým kvízem, který vyzkouší Vaše znalosti kraje.
Můžete se pokusit uhodnout, ze kterých míst pocházejí autorovy kresby. A třeba Vás to nasměruje na nějaký hezký výlet!


Kreslířovy tipy na výlety