11. Vánoční jarmark

Neděle 11. prosince 2016
10 - 16 hodin


Vánoční jarmark po jedenácté
V neděli 11. prosince proběhl na nádvoří dačického zámku, před zámkem i v obou patrech muzea další vánoční jarmark. Hned od desáté začaly zájemci procházet nabídku, se kterou přijelo na 45 prodávajících a předvádějících. Ani odpolední větrné počasí neodradilo zájemce, takže celková návštěvnost byla jako vždy velice dobrá, přišlo se podívat a dárečky pokoupit 1309 lidí, z toho jednu čtvrtinu tvořily děti.

Pro děti byly připraveny dvě dílničky. V té první se opět dětem věnovaly paní Hana Kulíková a Zdeňka Vavrušková. Vyráběla se přáníčka, figurky ze šišek a bylo zde stále plno. S tou druhou přijeli tentokrát Válovi z Humpolce. Jinak se zdobily perníky (Iva Dědková), pletly koše z proutí (Josef Staník), vyráběly se ozdůbky z korálků, přadlo se na kolovrátku – paní Barbora Wünschová z Nové říše aj.

O hudební doprovod jarmarku se opět postarali třemi vstupy koled a vánoční hudby mladí dačičtí muzikanti z Hudby z Marsu Revajvl. Vystupovali tentokrát u nasvíceného vánočního stromu, který sem byl osazen ze zámeckého parku. Děkuji Ing. Zdeňku Valentovi za propůjčení koziček, které nám tentokrát neutíkaly a byly spokojené, když je děti krmily.

Já osobně chci poděkovat mým kolegyním, rodinným příslušníkům a našim kamarádkám za obětavou pomoc při organizování této velké akce a správě státního zámku za propůjčení prostor na nádvoří a v zámecké pokladně pro samotný jarmark.


Z dačického muzea přejeme všem našim návštěvníkům krásné vánoční svátky a ve zdraví a pohodě prožitý nový rok 2017.
Těšíme se na další setkávání!

Fotogalerie z 11. Vánočního jarmarku
11. Vánoční jarmark