Dějiny Dačic

obrázek - Dějiny Dačic
Vážení čtenáři,

na trhu je druhé vydání Dějin Dačic.
Knihu vydalo Městské muzeum a galerie Dačice s plnou finanční podporou města Dačice.


První vydání vyšlo v závěru roku 2002 a bylo vyvrcholením snahy autorů o celkové zpracování dějin města, které dosud scházelo. Kniha byla tehdy vydána nákladem 1 200 výtisků.
Již v roce 2008 jsme doprodávali v městském muzeu poslední kousky knihy. Mezitím byla vydána řada dalších příspěvků věnovaných Dačicím a jednotlivým tématům z historie, především v Dačickém vlastivědném sborníku (čísla I. – VIII.) a případně v Dačickém albu dobových fotografií I. a II. V roce 2005 vyšla i rozsáhlá Vlastivěda moravská, Dačicko, Slavonicko, Telčsko.

O Dějiny Dačic je však stále zájem a řadu let již na trhu scházejí, rádi by si je do knihovny zařadili i dačičtí rodáci žijící v různých částech naší republiky.
Druhé vydání se základním obsahem shoduje s vydáním prvním, někteří autoři pouze drobně doplnili své poznatky.
Zásadně se však změnila kapitola XV. (Kronika), která je rozšířena o období let 2002 až 2015 a je dovedena až do současnosti. Tato kapitola byla doplněna i řadou fotografií (81). Následně byl upraven jmenný, místní i věcný rejstřík a doplněny přílohy knihy.

Je naším přáním, aby kniha dál sloužila k poznávání historie města.

Pro ty, kteří již první vydání Dějin Dačic vlastní, máme také dobrou zprávu.
K prvnímu vydání bude možno zakoupit doplněk, který bude obsahovat nové údaje, včetně nových rejstříků. O začátku prodeje druhého vydání Dějin Dačic a doplňku k vydání prvnímu Vás budeme včas informovat.

Dějiny Dačic jsou k dostání v muzeu, na městském Infocentru a v knihkupectví Ladislava Hejla v Dačicích a Jemnici.
Cena 350,- Kč.

Dodatek k prvnímu vydání bude v prodeji během ledna 2017.