Barevná paleta

Výstava prací absolventů výtvarného oboru ZUŠ Dačice

Dernisáž výstavy v neděli 11. června v 16 hodin

26. května - 11. června 2017Přelom května a června je v Městském muzeu a galerii v Dačicích tradičně věnován výstavě prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Dačice s názvem Barevná paleta.

Od 26. května do 11. června si budete moci prohlédnout práce celkem osmnácti absolventů a uchazečů o studium na uměleckých školách.

Témata, jimiž se letošní absolventi zabývali, jsou skutečně různorodá – uvidíte výtvarný přepis Nesení kříže od Hieronyma Bosche (Jáchym Bartošek a Aleš Morávek), fotografie, kresby, malby a reliéfy Vlasy (Anna Dedičová a Adéla Jelínková), příběh zvířat, jež utekla ze ZOO jako komiks a animaci (Jan Dvořák), fotografický cyklus Kulatý svět (Lukáš Engelmann), animovaný filmeček Hliněný příběh (Viktor Fabeš), fotografie aranžovaných kostýmů (Martina Fuková a Iva Kučerová), sprejované abstraktní Kompozice plošné, prořezávané i prostorové (Nela Kameníková), Zátiší pokaždé jinak (Šimon Krechler), Autoportrét ztvárněný mnoha způsoby kresebných textur (Barbora Lesná), kašírované reliéfy Živly – země, oheň, voda, vzduch (Veronika Němcová), mnohobarevné linorytové abstraktní kompozice na téma Roční období (Natálie Novotná), soubor koláží s prostorovými prvky zobrazující Život od narození ke smrti (Adéla Pospíchalová), asamblážový objekt z odpadového a použitého materiálu jako Zamyšlení nad budoucností (Nikol Součková), soubor kreseb a koláží Výrazy tváře (Marie Teplá).

Tato bohatá a různorodá kolekce je ještě doplněna ukázkami z portfolií k talentovým zkouškám (Lukáš Engelmann a Veronika Poláková).

V poslední den výstavy v neděli 11. června vás zveme na rozloučení s výstavou doplněné malou módní přehlídkou aranžovaných kostýmů.

Slavnostní DERNISÁŽ za účasti místopředsedy Poslanecké sněmovny Jana Bartoška začne v 16.00 hodin.

Těšíme se na Vás

V. Zamazalová, vedoucí výtvarného oboru ZUŠ Dačice

Barevná paleta