Ivan a Stanislav Alscherovi: obrazy, kresby

obrázek - Ivan Alscher

Výstava bratří Alscherových, kteří mládí prožili
v Dačicích

Slavnostní zahájení výstavy
v sobotu 14. října 2017 ve 14 hodin


K výstavě promluví dcera Ivana Alschera
paní Monika Hornofová a za spolužáky pan Ivan Čapek

14. října - 12. listopadu 2017


V sobotu 14. října bude v našem muzeu zahájena další podzimní výstava. Jména vystavujících malířů nebudou řadě návštěvníků neznámá. Bratři Ivan a Stanislav Alscherovi v Dačicích prožili své dětství a mládí. Další životní osudy je zavály jinam, ale co je spojovalo, bylo malování, kterému se oba věnovali. Muzeum tak představí další výtvarníky, kteří měli k našemu městu vazbu.

A jak vlastně samotná výstava vznikla? Tentokrát z velice hezkého popudu bývalých spolužáků (ročník 1943) Ivana Alschera ze základní školy v Dačicích. Ti se stále pravidelně scházejí a nyní chtějí i dačické veřejnosti představit svého spolužáka Ivana Alschera jako malíře. Bude to jeho první výstava v Dačicích.
Bohužel se jí však autor nedožil. Předchozí výstavy probíhaly především ve Slaném. Obrazy a kresby Ivana Alschera budou tvořit podstatnou část výstavy.

Stanislav Alscher (1934-1993) působil jako správce Anežského areálu Národní galerie v Praze. Na stávající výstavě bude zastoupen několika obrazy.
Na rozdíl od bratra Ivana měl již v dačickém muzeu samostatnou výstavu v roce 1984 v prostorách bývalého františkánského kláštera.

Ivan a Stanislav Alscherovi - obrazy, kresby