Dačické album I – Dačice v dobové fotografii a pohlednicích

Marie Kučerová

Výběr nejzajímavějších dobových pohlednic města z počátku 20. století. Doplněno mapou města Dačice z roku 1895 a plastickou mapou bývalého politického okresu dačického.

Knihu lze zakoupit přímo v muzeu, dále na informačním středisku města, v Knihkupectví L. Hejla a v Knihkupectví F. Procházky v Dačicích.

Dačické album II.

Městské muzeum a galerie Dačice vydalo druhý díl dobových fotografií a pohlednic pod názvem „Dačické album II“.

Navazuje na Dačické album I., které vyšlo v roce 2008. Kniha o formátu A4 v pevných deskách, o rozsahu 170 stran přináší na 450 černobílých a tónovaných fotografií a osmistránkovou barevnou přílohu. Je členěna na 18 základních kapitol, které jednak vycházejí z jednotlivých částí města – náměstí, ulic, ale obsahuje i část věnovanou průmyslu a službám.

Zachycuje období od čtyřicátých do osmdesátých let minulého století. Poslední kapitola je nazvána „Jak šel čas“ a přináší pohled na zajímavé momenty v životě města, významné návštěvy, oslavy svátků, výročí, společenské, kulturní či sportovní akce ve výše uvedeném období.