Vážení návštěvníci,

minulý rok jste měli možnost nahlédnout prostřednictvím rubriky Exponát měsíce za zavřené dveře a podívat se tam, kam se běžný smrtelník běžně nedostane – do depozitáře muzea. Články o vybraných exponátech zaujaly vaši pozornost jak na facebooku, tak i v Dačickém zpravodaji, a proto jsme se rozhodli v představování našich muzejních pokladů pokračovat.

Letos se však do výběru předmětů, o kterých budeme psát, zapojíte i vy. Bude k tomu stačit jediné: na facebookovém profilu našeho muzea napsat do komentáře pod tímto článkem jedno písmeno.

Podle toho, jaká písmena napíšete do komentářů (každý komentující si může přát jen jedno písmeno, to znamená napsat jeden komentář), vybereme exponáty, jejichž název začíná daným písmenem. Vybírat budeme z prvních čtyř komentářů. Každý měsíc pro vás připravíme povídání o čtyřech exponátech.

Muzejní abecedu můžete sledovat na našich facebookových stránkách ZDE nebo na našich webových stránkách v sekci články ZDE.