Od 20. října do 17. listopadu 2024 bude v Městském muzeu a galerii Dačice vystavovat jihočeský malíř Valentin Horba.

Díky svému charakteristickému rukopisu jsou jeho obrazy nezaměnitelné s jiným autorem. Jihočeské chalupy a krajina – to jsou nejčastěji motivy, které zobrazuje ve své tvorbě s lehkostí téměř idylickou. Jeho obrazy jsou optimistické a veselé – zářivě barevné domy jakoby tančily a hravost malíře dokresluje tu barevný míč, tu ospalá kočka, letadýlko či vzducholoď.

Výstava s názvem Vyznání bude zahájena v neděli 20. října 2024 ve 14 hodin. Na kytaru zahrají David Habermann a Václav Novák a na dudy americko-český dudák Mike Cwach z Jižní Dakoty.

Výstava VYZNÁNÍ

Je to mé vyznání především k jihočeské krajině, kterou obdivuji, miluji a maluji. Je to mé vyznání k této zemi ve které jsem se narodil, žiji, pracuji a doufám, že jednou i spočinu.
Je to mé vyznání radosti, že jsem dostal tuto možnost. Naplnit život prací, která mne naplňuje a která mne baví. To je mé vyznání.

Valentin Horba.