Zveme vás na výstavu fotografií třebíčského autora Jaroslava Hedbávného, která bude ke zhlédnutí v galerijní chodbě Starého zámku (Krajířova 27, Dačice) od 24. února do 14. června 2024 vždy v úředních hodinách Městského úřadu Dačice, tedy v pondělí a ve středu od 8 do 17 a v pátek od 8 do 14 hodin.

Jaroslav Hedbávný se fotografování věnuje od doby středoškolských studií. Vážnější fotografickou tvorbou se zabýval při studiu VŠCHT v Praze, kde byl členem místní fotoskupiny. V roce 1982 se stal členem Svazu českých fotografů a od roku 2006 působí ve Svazu výtvarných umělců ČR.

Své fotografie představil J. Hedbávný na mnoha výstavách, a to např. v Blansku, Moravských Budějovicích, Třebíči, Znojmě, Jihlavě, Prostějově i Praze. Je též pravidelným účastníkem Výtvarného léta v Železném. Zajímavá část jeho tvorby je zahrnuta v publikacích skupiny „5 třebíčských fotografů“.

Vernisáž proběhne v sobotu 24. února 2024 od 16 hodin v prostorách galerijní chodby Starého zámku a o hudební doprovod se postará Kytarové trio – ZUŠ Dačice.