Zajímá vás, jak se dívají na naše regionální dějiny a kulturu mladí lidé nejen z České republiky, ale i ze zahraničí?

V tom případě by vás mohl zajímat projekt I-Cult, který odstartoval úzkou spolupráci mezi vybranými kulturními institucemi a vysokými školami v příhraniční oblasti Jižních Čech, Jižní Moravy, Vysočiny a Dolního Rakouska.

Mladí tvůrci videí z New Design University St.Pölten a Střední uměleckoprůmyslové školy Helenín přistupovali různými způsoby ke známým či méně známým muzeím v regionu, aby prezentovali jejich hlavní téma, osobnost či myšlenku. Osobitým stylem a nekonvenčním zpracováním vyprávějí videoklipy své vlastní příběhy, pomocí nichž propojují jednotlivá místa a muzea v regionu AREAacz.

Cílem je připravit společnou nabídku paměťových institucí z obou stran hranice a otevřít česko-dolnorakouskou muzejní krajinu, která bude atraktivnější a přístupnější jak pro návštěvníky, tak i obyvatele příhraničí. Vzniknou tak inovativní produkty podporující poznávací a kulturní turismus mezi příhraničními regiony a přinášející více návštěvníků do muzeí.

Videa je možné zhlédnout ZDE a ZDE.