Podařilo se! Dačice jsme rozezvonili a stromek rozsvítili. Mockrát děkujeme všem za podporu v této nelehké době. Pro ty, kteří by si chtěli sváteční atmosféru první adventní neděle a rozsvícení vánočního stromku připomenout, máme dobrou zprávu. Na záznam z akce i s proslovy pana starosty a ředitele muzea se můžete podívat na youtube.

Děkujeme za pomoc při organizaci akce TS Dačice a sboru Kvítek Dačice. Velký dík patří také pánům Vojtěch Lojka a Jakub Jeřábek za kamerové záběry.

Záznam z nedělního Rozezvoňme Dačice můžete shlédnout ZDE.
I přesto, že současná situace kulturním akcím nepřeje, nechceme se vzdát každoročního zvonkového průvodu a rozsvícení vánočního stromečku. Věříme, že jde o událost, bez které si velké množství dačických občanů nedovede advent představit.
Proto jsme se v této nelehké době rozhodli pro obměnu této akce tak, abychom vyhověli všem nařízením a omezením, a přesto zahájili advent a rozzářili Dačice co nejlépe.
Na první adventní neděli, to je 29. listopadu 2020 proběhne rozsvícení vánočního stromku na Palackého náměstí.
Protože se však nemůžeme sejít přímo na místě, jako tomu bylo v minulých letech, chtěli bychom Vás poprosit, abyste tuto chvíli strávili s námi, ale z pohodlí Vašeho domova. Krátce před 17. hodinou zazní z městského rozhlasu slavnostní přání ředitele městského muzea a starosty města.
Mějte prosím u sebe připravený zvoneček, klíče nebo cokoliv, s čím můžete, až zazní pokyn, zazvonit. Otevřete v tento okamžik okna, vyjděte na balkon nebo na svou zahradu a společně rozezvoňme Dačice.
I když nemůžeme uskutečnit Zvonkový průvod v jeho tradičním duchu, můžeme být alespoň myšlenkami a přáním spolu. Pokud se nám to společně podaří, rozsvítí se v 17 hodin na Palackého náměstí vánoční stromek a z rozhlasu zazní vánoční koledy.
Rozsviťte v tento čas v okně, na balkoně nebo na zahradě vánoční světýlko. Probuďte svou kreativitu a zapojte do výroby děti. Fotografie hotové výzdoby můžete posílat mailem.
Na Fb a webu městského muzea uveřejníme také nápady na vánoční dekoraci, kterou zvládnete se svými dětmi a s materiálem, který najdete doma.