Srdečně vás zveme na XVI. Muzejní noc. Program, který pro vás máme připravený, bude opravdu nabitý. V 17:00 vystoupí prof. PhDr. Michal Stehlík, PhD. s přednáškou: “Staroměstská exekuce 1621 – souvislosti, realita, mýtus”, která se bude konat v prostorách Městského muzea. Vstup na přednášku je volný.
Od 20:00 sehraje Divadelní soubor Tyl Dačice v Kulturním domě Beseda komediální představení: “Ženy Jindřicha VIII. aneb Chudák král(em)”. Vstupné 100 Kč / děti do 15 let 50 Kč.
Od 17:00 – 20:00 máte možnost volného vstupu na výstavy “Koloniál u pana Bajzy” a “Kouzelné noci”.
Večerní atmosféra muzea je nevšední a tajemná. Přijďte si užít muzeum, tak jak ho neznáte, poslechnout zajímavou přednášku, prohlédnout si muzejní výstavy a expozice a podpořit naše dačické ochotníky.

Za dobrodružstvím s Péťou Bajzou

Městské muzeum a galerie Dačice vás ve spolupráci se Zdravým městem Dačice zvou na doprovodnou akci k výstavě Koloniál u pana Bajzy.
Přijďte si užít zábavné odpoledne plné her s postavami z knihy Bylo nás pět. V rámci programu bude pro děti připravena zábavná stezka s úkoly a výtvarná dílna.

Program se odehraje v zámeckém parku a prostorách MMaG v neděli 29. srpna 2021 od 14 do 17 hodin.